Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekVše začalo 29.5.2009. Páníček se rozhodl nakrýt Arnetku z Třebaňského údolí krátkosrstým pejskem Rey Cherí pod Měndou a tak jsme se za ním vypravili. Arnetce se to moc nelíbilo, již je také starší dáma, ale páníček se nedal přesvědčit. Čekalo se zda-li ji začne bříško růst a zvětšovat! A povedlo se. Arnetka čeká miminka. Panička si myslela, že tam budou alespoň dvě, ale dne 25.7. přišla na svět krásná bílá fenečka se zlatohnědou hlavičkou a váhou11 Obrazekdkg. Arnetka se o ni svědomitě stará a komtesa Hortenzie se má skvěle k světu. 

Podle první znaků to bude asi fenečka krátkosrstá a tak první kraťanda u nás v chovatelské stanici. Desátý den po porodu její váha vystoupala již na 20 dkg. Začíná být již pěkný cvalík.

Další nové informace přidáme jakmile bude něco hezkého a zajímavého.

Dnes 6.8. jesm poprvé otevřela oči!!!

Koukám jaký ten svět vlastně je.Obrazek

Tak tady Vám představuji novou moji kámošku, která se sice narodila asi o 5 dní později než já a jmenuje se Chrpa z Třebaňského údolí.

To aby mi na tom psím světě v domě štěňátek nebylo smutno.Až se nás maminky nabaží, tak si spolu budeme hrát.Zatím ale na sebe vrčí a maji strach, aby si nás některá maminka nepřivlastnila obě.Obrazek

Tak běhám jako dráha, musím si ten svět vyšlapat. Je mi příjemně v tomto teplém létě, mam totiž krátký kožíšek po tatínkovi.

Již mi chutná i masíčko od paničky.

Několikrát jsem se již počůrala paničce do postele!!! To se ale nesmí a tak se na mě zlobila.Obrazek

Ahoj, koukejte jak jsem vyrostla, je mi 5 týdnů a vážím skoro půl kila. Jsem velice čiperná a tak se váha zvedá velmi pomalu.

Strašně zlobím, stále bych chtěla ležet paničce v posteli, ale jelikož tam dělám i loužičky, tak mi to panička nechce dovolit.

Vidíte jak mi ta lumpárna kouká z očí!!!

 Zlobím všechny i malou Chrpu, ta se dnes začala již také bránit. Běháme po velké ohrádce a pak nakonec upadneme do pelíšku a honem zase chvilku spinkat.Obrazek

Tak zase příště nějaké novinky.

Co říkáte? Jak nám to spolu sluší?

Obě jsme sluníčka naší paničky a zůstaneme doma na rozšíření dalšího chovu. Obrazek

Panečku co to je za velikého šneka? Vždyť mi přerostl!!!

Ale sluníčko letos je krásné i poslední zářijové dny a tak trávíme chvilky vyhřejváním na sluníčku na dvorečku. To se mi moc líbí, panička dala fotečky ze dvorečku i do fotoalbumu, tak se podívejte, jak mám to sluníčko ráda.Obrazek

Takto již trénuji na výstavní postoj, co tomu říkáte???

To budu asi zase velká konkurence po Růžence?

To zase budu hodně lidem ležet v žaludku co ???

Tak držte palečky, ať nám všechno vyjde jak má a brzy se uvidíme někde již ve třídě dorostu na výstavě.

ObrazekNaší Hortenzii je již půl roku a čekáme jak nám dopadnou zoubky. Má krásnou hlavičku a je čím dál více větší mazlíček paničky.

 Půl roční naše krasavice!!!

A že mi to sluší.Panička mi stále kontroluje, jak na nějaké výstavě.

Už aby bylo sluníčko a já mohla zase na travičku, to budou krásné fotky.

ObrazekTak jsme zůstaly jako velké kámošky a moc nám to sluší. Jsme hrozně mazlivé a bez paničky nedáme ránu. Když si lehne, tak honem spěcháme si lehnout na ni.

A je nám 3/4 roku. Jsem krásná čivavka, slečna k pohledání.

Panička mi již přihlašuje na první výstavy!!! 

Jsem po Růžence Obrazekto nejrozmazlovanější stvoření na světě!!!

Kam se panička pohne, tam musím za ní a sleduji ji na každém kroku! Dokáži se pěkně naštvat, když pohladí někoho jiného než mě. Jsem opravdu paničky srdíčková záležitost!

Obrazek12.6. jsem se vypravila na moji první výstavu do Rokycan. Ve třídě mladý feny jsem si vychodila známku výsborná 1, Vítěz třídy mladý a všem rozhodčím jsem se moc líbila.V odpoledních soutěžích jsem se dostala ještě do užšího výběru. Bylo krásné počasí ,sluníčko svítilo co to šlo a já Obrazekpoznala co to ode mne panička vlastně chce.

Jsem mojí paničky velmi šikovná slečna psí a panička na moji karieru se moc těší!!!

Věří, že se mi na vsýtavách bude líbit a že budu moc šikovná. Kdo k nám přijde, každý kouká na moji hlavičku a moc se každýmu líbím!!!Obrazek

Tak mi držte palečky ať udělám své paničce také velkou radost.

Za odměnu smím s Růženkou denně do její postýlky a tam si to zase užíváme s Růženkou.

Jinak jsem doma docela kápo!!!

Tak se uvidí, jak se to povede!!!

ObrazekBrzy pojedem na svod a pak v červenci na Národní výstavu do Ml.Boleslavi,tam to již bude těžké.

Dnes je 26.6. a takto jsem si dnes užívala na dvorečku sluníčka. To vám je ale báječné.

Každý kdo k nám přijde tvrdí, že jsem moc krásná čivava.

ObrazekPanička zase říká, že jsem hrozný závislák!!!,ale já z paničky nezpustím ani na chvilinku oči. Největší radost mam veček, když si mi vezme panička do postele. Tam chodím s Růženkou a to si pěkně umíme paničku hlídat, aby neodešla bez nás!!! Vždyť by jí bylo v postýlce smutno.

Dnes tu u nás byla velká návštěva a i s čivavkymi. To byl ale krásný den. Těch rukouch co nás chovalo bylo, to by se nám ale líbilo každý den!!!

Dne 6.7. jsem odjela do Nižbora na svod. Pan rozhodčí si mi nechal projít a na stole jsem ukázala zoubky a bez slova nám oznámil je krásná!!! a chovná !!!

ObrazekDnes 18.7. odjíždíme na NVP do Ml.Bol. a já ve třídě mladý feny nastoupím na velké výstavě. Hortenzie zde chodila jako kdyby to bylo její každodenní a opravdu moc krásně chodila a tím získala titul V1,CACJ,Nej.ml.jedinec a v odpoledních soutěží ještě byla vybrána do užšího výběru kde posuzoval polský rozhodčí.

 

ObrazekDne 24.7.2010 se konala v Praze 9 Klubová výstava chihuahua klubu ČR.o.s. a naše Hortenzie se předváděla opravdu krásně, i potlesk byl kolem kruhu slyšet!!! Vychodila si svého druhého CAJCe a na závěr šla ještě s ostatníma a byla vybrána na titul BOB.

Nádherně si vystavování užila .

To je již druhý CAJC na  českého junioršampiona!!!

 

ObrazekTak a je to přesně rok co jsem se narodila!!! A jak jsme to oslavili?

To byla ale sláva všichni ze smečky mi přišli na pomoc s dortíkem od paničky. Byl moc dobrý a těch dobrůtek kolem!!!

Vždyť jsem její sluníčko od narození!!! Umím paničku obdarovat svoji krásnou povahou a jedna bez druhé by jsme být nedokázaly.

Na MVP v Ml.Bol. 29.8.2010 jsem získala svého třetího CAJCe ve třídě mladý a tím splnila vše pro Obrazekpřiznání titulu JUNIORŠAMPION ČESKA . Na všech výstavách jsem v odpoledních soutěží postoupila i do úžšího výběru. 

Tak co tomu říkáte!!! To je krása, takový krásný diplom a to pouze za tři výstavy celkem!!!

To jsem ale šikovná psí slečna!!!To má ta moje panička za to že mě má moc ráda a neprodala mi nikomu.

4.9. jako každoročně jsme odjeli na Krajskou výstavu do Rybníků u Dobříše. Posuzovala Zdena Jílková a naše Hortenzie ve třídě mladý feny získala v1,vítěz třídy mladý. V odpoledních soutěžích nás posuzovala Libuše Ubrová a ObrazekHortenzie si vychodila krásné 3 místo

Dne 29.9.2010 jsme se účastnili NVP v Brně a Hortenzie si zde vychodila na své 4 výstavě ve třídě mladých svého 4 CAJCe a 4x byla p1170467orkom.jpgBOB junior.Panička o ní řekla, že je moc šikovná její holčička. Do odpoledních soutěží jsme nenastupovali, neboť jsme měli jiné ještě povinnosti, tak příště a to již v mezitřídě!!!

27.11.-128kom.jpgSpeciální výstava čivav se konala 27.11. v Nižboru. Posuzoval Iuza Beradze z Gruzie.JCH Hortenzie byla přihlášena v mezitřídě a vychodila si krásné 1.místo-V1,CAC a tím začala se připravovat na další titul, česká šampionka, pro který potřebuje po Novém roce celkem 5xCAC.

JCH Hortenzie je paničkou přihlášena na "šampión šampiónů", tak nám držte palečky a mi Vám tady napíšeme jak to tam dopadlo.15.1.2011-013kom.jpg

Den "D" je tady, odjíždíme do Prahy na ČR ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2010.Prošla jsem se po krásném červeném koberečku a pak si mi pan rozhodčí prohmatal. Bylo to opravdu moc krásné. Nakonec přišli z televize NOVA a začali si nás s Růženkou dsc00787x.jpgnatáčet jak jsme veselé. Když jsme přijeli domu a pustili si zprávy, bylo to krásný, celkem 2x nás tam vložili jako opravdové královny!!!

Naše JCH Hortenzie nám dělá velkou radost. Nyní při přepočtu jsme zjistili, že splnila s počtem 65 bodů a tím získala titul KLUBOVÝ ŠAMPIÓN CHIHUAHUA KLUBU ČR.o.s.yes

dsc00778.jpgDne 25.4.2011 jsem se vystavovala na MVP v Leeuwardenu v Holansku a ze 17 přihláčených krátkosrstých čivav jsem si vychodila ocenění CACIB. I přesto, že tam byla v hale velká zima a panička mi musela hodně zahřívat, jsem i přesto krásně chodila a vystavovala se.

Na dne 22.5.2011 mi přihlásila panička na MVP do Litoměřic a zde ve své třídě jsem si vychodil V1,CAC a s Ruskou fenkou šampionkou ještě Res.CACIB.

 Výstava v květnu v Plzni se vydařila, Hortenzie V1,Vít.tř,Kr.vítěz. Stejně tak výstava v Rokycanech stejné ohodnocení.

Klubová výstava Klubu čivava a naháčů v mezitřídě se umístila na druhím místě.       

Dne 16.7. Klubová výstava Chihuahua klubu Čr o.s. nejdíve obdržela krásný pohár za JCH CHIHUAHUA KLUBU ČR o.s. a ve třídě vítězů si vychodila v1,CAC, Nejlepší fena plemene.

17.7. Národní výstava Ml.Bol. kde posuzoval Rafal First si vychodila v mezitřídě ohodnocení V1,CAC.

img_0488xkom.jpg18.9.2011 Jelikož jsem již dnouho nebyla na žádné větší výstavě, přihlásila mi panička na Národní výstavu do Brna, kde posuzoval pan Peroutka. Ve třídě otevřené byly celkem 4 fenka a já si vyhodila známku V1,CAC. Do dakšího kola jsem šla s fenkou vítězkou z mezitřídy a fenkou z třídy vítězů a vychodila si CAC ČMKU a Národního vítěze.Byl to pro nás moc pěkný výlet.

Tady na této fotečce jsem já Národní vítěz a pejsek, který byl moc krásný ve třídě mladý a získal i titul BOB-moc gratulujeme!!!

Dne 9.10. jsem se jela vystavovat do Budějovic. Posuzovala  Ing.Ivana Síbrtová a ve třídě otevřené bylo přihlášených celkem 8 fenek.Chodila jsem moc pěkně a dostala za to V1,CAC a v druhém kole ještě R.CACIB. Tím jsem splnila podmínku pro udělení ČESKÉHO ŠAMPIÓNA!!!

12.11.2011-158kom.jpgp1000042kom.jpg

Dne 12.11. se konala v Nižboru Klubová výstava. Posuzoval kr.čivavy pan rozhodčí Ant.Mudra a náš miláček si zde vychodil známku V1,CAC,Klub.vítěz a BOB. Běhala zvesela, ocáskem si mrskala ,bylo to pro nás hezké zakončení letošního roku.

Dne 3.12. se konala členská schůze klubu čivav a naháčů. Zde jsem splnila titul Champión klubu a získala krásný pohár a diplom v Brně.

Rekapitulace tohoto roku je úžasná! Splnila jsem všechny šampióny v obouch klubech a rozdělala jsem si na Grand šampióna i na Mezinárodního. Věřím, že se mi bude dařit i v r.2012

1.4.2012-101orkom.jpgV r. 2012 jsme zahájili na MVP v Norimberku ve třídě vítězů. Naší Hortenzii to moc pěkně diplomhory-grand.jpgšlapalo a tím si vychodila známku V1 ze tří fenek a postoupila do dalšího kola. Zde se jí opět velmi dařilo a získala ohodnocení CACIB. Tím si již vychodila v druhém státě známku CACIB na mezinárodního šampióna.  

DNE 1.4.2012 /to neni apríl!!!/ se konala MVP v Č.Budějovicích a naše zlatíčko si vychodila V1,CAC,CACIB a to ve velké konkurenci. Tím dochodila titul GRANDŠAMPION ČESKA, DO MEZINÁRODNÍHO ŠAMPIONA JI JIŽ CHYBÍ POUZE  ZÍSKAT 1X CACIB.

30.6.2012-017kom.jpgDne 1.7.2012 jsme se účastnili NVP v Klatovech, kam jezdíme každoročně a náš miláček si vychodil V1,CAC,Nár.vítěz + CAC ČMKU.Posuzoval pan rozhodčí Robert Kubeš. Naše Hortenzie nás nezklamala.

Dělá nám velikou radost.Již máme v chovatelské stanici další nástupkyni ,která je Hortenzii velice podobná.

14.7.2012-005orkomx.jpgV Zadní Třebani se dne 14.7.2012 konala Speciální výstava chihuahua klubu ČR o.s.Naše GCh.Hortenzie byla přihlášena do tř.vítězů, kterou vyhrála a postoupal dále, kde si vychodila Vítě spec.výstavy od pani rozhodčí Ivany Síbrtové.

Dne 26.8.2012 byla naše princeznička přihlášená na MVP do Ml.Bol.Chyběl ji poslední CACIB na mezinárodního šampiona a 1 CAC na šampiona ČMKU. Pani rozhodčí osuzovala čivavy velmi zodpovědně a náš miláček chodil jako vždy velmi vesele.Své tituly dokončila a nyní musíme ještě dojít na ch.--hortenzie-z-trebanskeho-udoli-_prez.jpgČMKU  pro písemné vyhotovení. A že ji to slušelo posuďte sami!

Nyní nás čeká kariera maminky.

Dne 1.9.2012 byla naše Hortenzie přihlášená v třídě vítězů na Krajskou výstavu do Rybníků u Dobříše. Posuzovala pani rozhodčí Libuše Ubrová. Ve třídě jsme byli sami a tak 1.9.2012-085kom.jpgjsme šli o krajského vítěze a to jsme získali.Postupovali jsme do odpoledních soutěží za Společenká plemena IX skupiny FCI. Zadařilo se nám a pani rozhodčí Dolejšová nás vybrala mezi nejlepší. Pak začala řadit vítěze k číslum a nás si nechala na konec a přidělila nám 1. místo!!! TO JSME SE VYSTAVOVALI PĚKNĚ ZA DEŠTĚ!!

Naše Hortenzie je stále krásná a těší se na výstavní karieru ve veteránech.